image/svg+xml
image/svg+xml

GreenMetric Türkiye Ulusal Çalıştayı Gerçekleştirildi

GreenMetric Türkiye Ulusal Çalıştayı 4-5 Ekim 2019 tarihlerinde Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi'nde gerçekleştirildi.

Dünya üniversitelerini çevreci uygulamalar ve sürdürülebilirlik açısından değerlendiren GreenMetric (Yeşil Ölçüm) Türkiye Ulusal Çalıştayı Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi. 4-5 Ekim tarihleri arasında Sezai Karakoç Kültür Merkezi’nde düzenlenen çalıştayda, ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, Bartın Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. Orhan Uzun, Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç’in de aralarında bulunduğu toplamda 27 farklı üniversiteden akademik ve idari olmak üzere çok sayıda katılımcı  hazır bulundu.

GreenMetric Çalıştayı

Yapı ve altyapı, enerji ve iklim değişikliği, atık yönetimi, su yönetimi, ulaşım ve eğitim gibi GreenMetric sıralamasının temel kategorilerinin yanı sıra sıfır atık projesi uygulamaları, çevreci etkinlikler ve çevre konulu sosyal sorumluluk projelerinin de konuşulduğu Çalıştay'ta ayrıca 6 bildiri, 4 sunum ve 4 adet de poster sunumu yapıldı.

GreenMetric Çalıştayı

GreenMetric Dünya üniversiteler sıralamasını hayata geçiren ve çalıştaya video konferans yoluyla bağlanan Endonezya Üniversitesi (UI)’nden GreenMetric Başkanı Prof. Riri Fitri Sari, Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Junaidi, 2 uzman üyesi Prof. Dr. Prof. Dr. Gunawan Tjahjono, Dr. Muhammed Fuad  tarafından da  GreenMetric sıralamasının tanıtımı, UI GreenMetric göstergeleri ve veri gönderme süreçleri üzerine sunumlar yapılarak, katılımcıların soruları cevaplandı.

GreenMetric Türkiye Ulusal Çalıştayı Gerçekleştirildi

GreenMetric Türkiye Ulusal Çalıştayı Gerçekleştirildi

GreenMetric Çalıştayı

GreenMetric Türkiye Ulusal Çalıştayı Gerçekleştirildi

Çalıştaya katılan Fen Fakültesi Dekanı ve Çevre Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Handan UCUN ÖZEL, "Bartın Üniversitesinde Yeşil Ölçüt Çalışmaları ve Sıfır Atık Yönetim Sistemi" adlı sunumunu gerçekleştirdi.

GreenMetric Türkiye Ulusal Çalıştayı Gerçekleştirildi


  • "Akıllı Üniversite için Zeki Enerji Yönetim Sistemi" Çalıştayı Tamamlandı

  • “Peyzaj Tasarımında Engelli Dostu Çözümler” Projesi Kabul Edildi

  • Ağdacı Yerleşkemizde Bulunan Orkide Türleri ve Habitatları

  • Üniversitemizin Elektrikli Aracı 'Simurg' TEKNOFEST'ten Ödülle Döndü

  • Kutlubey Kampüsü Göletine 5000 Yavru Sazan Balığı Bırakıldı

  • Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bölümümüzden İlk Karpuz Hasadı

  • Kompost Gübresi Üretimimizi Hümik Asit ile Geliştiriyoruz

  • Yeni Bitki Keşfi: Bartın Geveni!

  • Küre Dağları Milli Parkı’nda Endemik bir Eğrelti Bitkisi Keşfedildi

  • Üniversitemizde "Akıllı Enerji Laboratuvarı" Kurulacak